Nasza przystań

Nasza główna przystań pasażerska jest zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego przy pływającej barce Kurier (El Chapo). Kliknij na mapę obok, żeby otworzyć google maps. Poniżej opisane są dwie drogi dojścia:

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :
  • Idąc z Placu Zamkowego lub Krakowskiego Przedmieścia należy zejść schodami w dół na ulicę Grodzką - równoległą do Alei Solidarności ( od strony Zamku ) i kierować się w stronę Wisły. Następnie minąć Pałac pod Blachą i Arkady Kubickiego (będą po lewej stronie) i dojść do przejścia podziemnego pod Wisłostradą, które doprowadzi do Bulwaru Karskiego, gdzie będzie już widać Wisłę. Na Wiśle będzie widać po lewej stronie dużą pływającą barkę o nazwie Kurier (z barem/restauracją El Chapo), do której cumują nasze statki (z lewej strony). Na barkę można wejść zarówno z górnego jak i dolnego poziomu Bulwaru Karskiego. Na barce Kurier stoi nasz reklamowy żagiel - biały z dużą niebieską kropką i napisem po-wiśle.pl. Nasze statki na burcie na granatowym tle mają biały napis : PO-WISLE.PL
  • Samochód można zaparkować pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim.
  • Korzystając z komunikacji miejskiej jadąc Al. Solidarności należy wysiąść na przystanku Stare Miasto 01 lub Stare Miasto 02, jadąc Wisłostradą na przystanku Podzamcze 01 lub Podzamcze 02.
2. Dojście od ulicy BOLEŚĆ :
  • Idąc ze Starego Miasta w stronę Nowego Miasta zaraz za Barbakanem należy skręcić w prawo w dół w ulicę Mostową, która przechodzi dalej w ulicę Boleść.
  • Idąc przez Park Fontann, który ciągnie się od ul. Sanguszki na Północy do ul.Boleść na Południu, należy kierować się do ulicy Boleść.
  • Samochód można zaparkować na parkingach przy ulicy Boleść lub ZTP Bugaj (wjazd z Wisłostrady za przystankiem komunikacji miejskiej Boleść 01).
Przy połączeniu ulicy Boleść i Wisłostrady jest przejście podziemne prowadzące na wiślany Bulwar Jana Karskiego. Po przejściu podziemnym, jak już widać Wisłę należy kierować się w prawo. Idąc wzdłuż rzeki mijamy po lewej stronie statek Missisipi, pływającą barkę "Dzień i Noc", wieżę widokową aż dojdziemy do pływającej barki "Kurier" ( z barem/restaracją El Chapo), do której cumują nasze statki. Na barce stoi biała reklamowa pionowa flaga z dużą niebieską kropką i napisem po-wiśle.pl i można wejść na nią zarówno z górnego jak i dolnego poziomu Bulwaru. Nasze statki na burcie na granatowym tle mają biały napis : PO-WISLE.PL

ZAPRASZAMY !