Nasza przystań

Nasza główna przystań pasażerska jest zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego pomiędzy dwoma nowymi pływającymi przystaniami. Poniżej opisane są dwie drogi dojścia do przystani:

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :
  • Idąc z Placu Zamkowego lub Krakowskiego Przedmieścia należy zejść schodami w dół na ulicę Grodzką - równoległą do Alei Solidarności ( od strony Zamku ) i kierować się w stronę Wisły. Następnie minąć Pałac pod Blachą i Arkady Kubickiego i dojść do przejścia podziemnego pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść i skierować się na najniższy poziom Bulwaru Karskiego i skręcić w LEWO patrząc na Wisłę. Nasza przystań znajduje się tuż za dużą przystanią pływającą, która nazywa się "Kurier". Na nabrzeżu stoi nasz reklamowy żagiel- biały z dużą niebieską kropką i napisem po-wiśle.pl. Statek na burcie na granatowym tle ma biały napis : PO-WISLE.PL
  • Samochód można zaparkować pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim.
  • Korzystając z komunikacji miejskiej jadąc Al. Solidarności należy wysiąść na przystanku Stare Miasto 01 lub Stare Miasto 02, jadąc Wisłostradą na przystanku Podzamcze 01 lub Podzamcze 02.
2. Dojście od ulicy BOLEŚĆ :
  • Idąc ze Starego Miasta w stronę Nowego Miasta zaraz za Barbakanem należy skręcić w prawo w dół w ulicę Mostową, która przechodzi w ulicę Boleść.
  • Idąc przez Park Fontann, który ciągnie się od ul. Sanguszki na Północy do ul.Boleść na Południu, należy kierować się do ulicy Boleść.
  • Samochód można zaparkować na ulicy Boleść lub na parkingu miejskim ZTP Bugaj za przystankiem komunikacji miejskiej Boleść 01 ( kierując się na Południe).
  • Korzystając z komunikacji miejskiej należy wysiąść na przystanku autobusowym Boleść 01 lub Boleść 02.
Między ulicą Boleść a przystankiem autobusowym jest przejście podziemne pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść i kierować się prosto do samej barierki nad Wisłą, a następnie skręcić w PRAWO. Po pochyłym nabrzeżu należy zejść na dolny poziom bulwaru. Na wysokości wieży widokowej (po prawej stronie) na wodzie jest duża pływająca przystań a nasze statku cumują za nią (przed kolejną pływającą przystanią). Na nabrzeżu stoi żagiel z niebieską kropką. Statek na burcie na granatowym tle ma biały napis : PO-WISLE.PL

ZAPRASZAMY !