Nasza przystań

Nasza główna przystań pasażerska jest zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego. Poniżej opsiane są dwie drogi dojścia do przystani:

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :
  • Idąc z Placu Zamkowego lub Krakowskiego Przedmieścia należy zejść schodami w dół na ulicę Grodzką - równoległą do Alei Solidarności ( od strony Zamku ) i kierować się w stronę Wisły. Następnie minąć Pałac pod Blachą i Arkady Kubickiego i dojść do przejścia podziemnego pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść i skierować się na najniższy poziom Bulwaru Karskiego i skręcić w LEWO patrząc na Wisłę. Nasza przystań znajduje się przed szaro-pomarańczową barką Missisipi, a na nabrzeżu stoi nasz reklamowy żagiel- biały z dużą niebieską kropką i napisem po-wiśle.pl
  • Samochód można zaparkować pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim.
  • Korzystając z komunikacji miejskiej jadąc Al. Solidarności należy wysiąść na przystanku Stare Miasto 01 lub Stare Miasto 02, jadąc Wisłostradą na przystanku Podzamcze 01 lub Podzamcze 02.
 
2. Dojście od ulicy BOLEŚĆ :
  • Idąc ze Starego Miasta w stronę Nowego Miasta zaraz za Barbakanem należy skręcić w prawo w dół w ulicę Mostową, która przechodzi w ulicę Boleść.
  • Idąc przez Park Fontann, który ciągnie się od ul. Sanguszki na Północy do ul.Boleść na Południu, należy kierować się do ulicy Boleść.
  • Samochód można zaparkować na ulicy Boleść lub na parkingu miejskim ZTP Bugaj za przystankiem komunikacji miejskiej Boleść 01 ( kierując się na Południe).
  • Korzystając z komunikacji miejskiej należy wysiąść na przystanku autobusowym Boleść 01 lub Boleść 02.
 Między ulicą Boleść a przystankiem autobusowym jest przejście podziemne pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść i kierować się prosto do samej barierki nad Wisłą, a następnie skręcić w PRAWO. Po pochyłym nabrzeżu należy zejść na dolny poziom bulwaru. Za szaro-pomarańczową barką Missisipi znajduje się nasza przystań. Na nabrzeżu stoi żagiel z niebieską kropką. Statek na burcie na granatowym tle ma biały napis : po-wisle.pl

ZAPRASZAMY !