Cumowanie

Oprócz naszej głównej przystani pasażerskiej poniżej znajduje się lista miejsc w których możemy bezpiecznie cumować i przyjmować gości na pokład. Lista jest pomocą dla osób/firm, które wynajmują nasz statek na rejs prywatny, gdzie można wybrać miejsce początku i końca rejsu oraz ustalić indywidualną trasę. Niektóre miejsca mogą wymagać potwierdzenie lub być niedostępne przy niskich/wysokich stanach Wisły - dokładna informacja jest zawarta przy opisie każdego miejsca. Klikając na mapkę otwiera się Google Maps z zaznaczoną lokalizacją.

Port Czerniakowski - (ul. Solec 8). Nowoczesna marina, gdzie nasze statki nocują. W ramach rejsu prywatnego możemy tutaj przyjąć lub wysadzić pasażerów. Przy ulicy Solec 8 można zostawić samochód (jest tam mały parking) i przechodząc przez teren Portu (obok niebieskiego budynku) zejść na keję i dojść do naszego statku. W okolicy jest również stacja rowerów Veturilo "Port Czerniakowski" skąd można rowerem wygodnie dojechać do innego punktu w Warszawie.

UWAGA - Port jest niedostępny przy poziomie Wisły poniżej 55cm (stan można sprawdzić tutaj)

Więcej o Porcie Czerniakowskim można przeczytać tutaj

Płyta Desantu / Plaża 511 - (ul. Solec 8). Plaża przy płycie desantu. Dojście do statku jest po piasku (od 2019 brak jest pomostu) i należy to brać pod uwagę (może się piasek nasypać do butów, panie w szpilkach mogą mieć wyzwanie i przy deszczu może być trochę mokro). Przy ulicy Solec 8 można zostawić samochód (jest tam mały parking). W okolicy jest również stacja rowerów Veturilo "Port Czerniakowski" skąd można rowerem wygodnie dojechać do innego punktu w Warszawie.

Restauracja MIEJSCE.TO - (ul. Zaruskiego 1). Sam koniec Portu Czerniakowskiego to jedno z niewielu miejsc gdzie stoją domy na wodzie. Przy restauracji MIEJSCE.TO  możemy bezpiecznie zacumować. Stąd można w niecałe 15 minut spacerkiem dojść do Parku Łazienkowskiego, Zamku Ujazdowskiego. Stadion Legii Warszawa jest jeszcze bliżej. Zachęcamy też do organizacji części programu po/przed rejsem w MIEJSCE.TO do którego możemy tak przycumować, że prosto z pokładu wchodzimy na zadaszony taras restauracji.

UWAGA - To miejsce jest niedostępne przy poziomie Wisły poniżej 55cm i powyżej 370cm (stan można sprawdzić tutaj)

Poniatówka - plaża miejska (Wybrzeże Szczecińskie 1, tuż przy Stadionie Narodowym). To miejsce na prawym brzegu Wisły, gdzie podpływamy do plaży. Dojście do statku jest częściowo po piasku i należy to brać pod uwagę (może się piasek nasypać do butów, panie w szpilkach mogą mieć wyzwanie i przy deszczu może być trochę mokro). W kilka minut można stąd dojść do Stadionu Narodowego a w kilkanaście na ulicę Saską.
UWAGA! To miejsce może być niedostępne przy poziomie Wisły poniżej 50cm (stan można sprawdzić tutaj).

Most Poniatowskiego (WIR) - Przystań/klub WIR przy moście Poniatowskiego. Miejsce przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowski w Centrum Warszawy blisko Powiśla i budynku The Tides. W okolicy stacja rowerów Veturilo. Na przystani WIR dostępne są różne rodzaje "street food" a także bar - można tam zaplanować sobie czas po lub przed rejsem.

Praska plaża miejska (Wybrzeże Helskie 1/5). Plaża potocznie nazywana La Playa od nazwy pobliskiego klubu, to kolejne miejsce na prawym naturalnym brzegu Wisły, gdzie możemy się zatrzymać. Należy wziąć pod uwagę, że dojście do statku jest po piasku (może się piasek nasypać do butów, panie w szpilkach mogą mieć wyzwanie i przy deszczu może być trochę mokro). W pobliżu kluby: Beach Bar Aquatica, La Playa oraz Park Linowy i Warszawski Ogród Zoologiczny.

UWAGA! To miejsce może być niedostępne przy poziomie Wisły poniżej 50cm (stan można sprawdzić tutaj).