Cumowanie

Oprócz naszej głównej przystani pasażerskiej poniżej znajduje się lista miejsc w których możemy bezpiecznie cumować i przyjmować gości na pokład. Lista jest pomocą dla osób i firm, które wynajmują nasz statek na rejs prywatny, w którym można wybrać miejsce początku i końca rejsu. Lista jest na bieżąco aktualizowana o nowe przystanie a także o stan istniejących ze względu na poziom wody w Wiśle. Lista powstała głównie z myślą o osobach, które wynajmują statki na swój własny prywatny rejs i chcą ustalić indywidualną trasę.

 

1. Port Czerniakowski. Nowoczesna marina, gdzie nasze statki nocują. W ramach indywidualnego wynajmu tam możemy przyjąć lub wysadzić pasażerów. Przy ulicy Solec 8 można zostawić samochód (jest tam mały parking) i w kilka minut dojść do naszego statku w przystani. W okolicy jest również stacja rowerów Veturilo "Port Czerniakowski" skąd można rowerem wygodnie dojechać do innego punktu w Warszawie.

Więcej o Porcie Czerniakowskim można przczytać tutaj

2. Sam koniec Portu Czerniakowskiego to jedno z niewielu miejsc gdzie stoją domy na wodzie. Jest tam miejsce obok restauracji MIEJSCE.TO gdzie możemy bezpiecznie zacumować. Stąd można w niecałe 15 minut spacerkiem dojść do Parku Łazienkowskiego, Zamku Ujazdowskiego. Stadion Legii Warszawa jest jeszcze bliżej. Zachęcamy też do organizacji dalszej lub wcześniejszej części programu w MIEJSCE.TO do którego możemy tak przycumować, że prosto z pokładu statku wchodzimy do restauracji.

3. Plaża miejska Poniatówka. To miejsce na prawym brzegu Wisły, przy Wybrzeżu Szczecińskim, gdzie podpływamy do plaży. W kilka minut można stąd dojść do Stadionu Narodowego a w kilkanaście na ulicę Saską.

4. Plaża La Playa to kolejne miejsce na prawym naturalnym brzegu Wisły przy Wybrzeżu Helskim, gdzie możemy się zatrzymać. Należy wziąć pod uwagę, że dojście jest po piasku. Z tego miejsca łatwo można dotrzeć do baru La Playa, Parku Linowego czy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

5. Miejsce na razie niedostępn ! Barka "Nic osobistego" (poprzednia nazwa "Sen Pszczoły") przycumowana prawie pod Mostem Poniatowskim (50m na południe) to miejsce gdzie możemy komfortowo zabrać pasażerów. Do niej jest wygodny dostęp z przystanków przy moście Poniatowskim i z ulicy Ludnej.

6. Przystań Młociny. Nowa, elegancka przystań na Młocinach jest dostępna ale sama podróż z Warszawy zajmuje godzinę a powrót dwie godziny. Tę przystań możemy brać pod uwagę przy wynajmie statku na minimum trzy godzin i przy stanie Wisły 140cm (stan mierzony na wodowskazie w Porcie Praskim)