Cumowanie

Oprócz naszej głównej przystani pasażerskiej poniżej znajduje się lista miejsc w których możemy bezpiecznie cumować i przyjmować gości na pokład. Lista jest pomocą dla osób i firm, które wynajmują nasz statek na rejs prywatny, w którym można wybrać miejsce początku i końca rejsu. Lista jest na bieżąco aktualizowana o nowe przystanie a także o stan istniejących ze względu na poziom wody w Wiśle. Lista powstała głównie z myślą o osobach, które wynajmują statki na swój własny prywatny rejs i chcą ustalić indywidualną trasę.

 

Port Czerniakowski (ul. Solec 8). Nowoczesna marina, gdzie nasze statki nocują. W ramach indywidualnego wynajmu tam możemy przyjąć lub wysadzić pasażerów. Przy ulicy Solec 8 można zostawić samochód (jest tam mały parking) i w kilka minut dojść do naszego statku w przystani. W okolicy jest również stacja rowerów Veturilo "Port Czerniakowski" skąd można rowerem wygodnie dojechać do innego punktu w Warszawie.

Więcej o Porcie Czerniakowskim można przczytać tutaj

Restauracja MIEJSCE.TO (ul. Zaruskiego 1). Sam koniec Portu Czerniakowskiego to jedno z niewielu miejsc gdzie stoją domy na wodzie. Przy restauracji MIEJSCE.TO  możemy bezpiecznie zacumować. Stąd można w niecałe 15 minut spacerkiem dojść do Parku Łazienkowskiego, Zamku Ujazdowskiego. Stadion Legii Warszawa jest jeszcze bliżej. Zachęcamy też do organizacji dalszej lub wcześniejszej części programu w MIEJSCE.TO do którego możemy tak przycumować, że prosto z pokładu statku wchodzimy do restauracji.

Poniatówka - plaża miejska (Wybrzeże Szczecińskie 1, tuż przy Stadionie Narodowym). To miejsce na prawym brzegu Wisły, gdzie podpływamy do plaży. W kilka minut można stąd dojść do Stadionu Narodowego a w kilkanaście na ulicę Saską.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) - miejsce przy pływającej przystani Nowa Fala na Bulwarze im. gen Pattona. To miejsce na Powiślu tuż przy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i niedaleko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Szerokie, długie betonowe schody doprowadzą do statku. W pobliżu stacje rowerów Veturilo i szereg punktów gastronomicznych.

Miejsce może być niedostępne przy poziomie Wisły poniżej 60cm. (link do wodowskazu)

Praska plaża miejska (Wybrzeże Helskie 1/5). Plaża potocznie nazywana La Playa od nazwy pobliskiego baru muzycznego La Playa, to kolejne miejsce na prawym naturalnym brzegu Wisły, gdzie możemy się zatrzymać. Należy wziąć pod uwagę, że dojście jest po piasku. Z tego miejsca łatwo można dotrzeć do baru La Playa, Parku Linowego czy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Przystań Młociny - [obecnie niedostępne z uwagi na niski poziom Wisły] Nowa, elegancka przystań na Młocinach jest dostępna przy odpowiednio wysokim stanie Wisły. Sama podróż z Warszawy zajmuje godzinę a powrót dwie godziny. Tę przystań możemy brać pod uwagę przy wynajmie statku na minimum trzy godzin i przy stanie Wisły 140cm (stan mierzony na wodowskazie na Bulwarze gen.Pattona)