Przystań pod Starym Miastem – Main harbour at Old Town

Click here for English version

Nasza przystań w Google Maps.

Nasza przystań pasażerska jest zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego pomiędzy dwoma nowymi pływającymi przystaniami. Poniżej opisane są dwie drogi dojścia do przystani:

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :

Idąc z Placu Zamkowego lub Krakowskiego Przedmieścia należy zejść schodami w dół na ulicę Grodzką – równoległą do Alei Solidarności ( od strony Zamku ) i kierować się w stronę Wisły. Następnie minąć Pałac pod Blachą i Arkady Kubickiego (będą po lewej stronie) i dojść do przejścia podziemnego pod Wisłostradą, które doprowadzi do Bulwaru Karskiego, gdzie będzie już widać Wisłę. Na Wiśle będzie widać po lewej stronie dużą pływającą barkę o nazwie “Wieczór nad Wisłą”, za którą cumują nasze statki do betonowego nabrzeża (statki na burcie mają na granatowym tle biały napis : PO-WISLE.PL).

Samochód można zaparkować pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim lub na parkingu przy ulicy Bugaj

Korzystając z komunikacji miejskiej jadąc Al. Solidarności należy wysiąść na przystanku Stare Miasto 01 lub Stare Miasto 02, jadąc Wisłostradą na przystanku Podzamcze 01 lub Podzamcze 02.

2. Dojście od ulicy MOSTOWEJ / BOLEŚĆ:

Idąc ze Starego Miasta w stronę Nowego Miasta zaraz za Barbakanem należy skręcić w prawo w dół w ulicę Mostową, która przechodzi dalej w ulicę Boleść.

Idąc przez Park Fontann, który ciągnie się od ul. Sanguszki na Północy do ul.Boleść na Południu, należy kierować się do ulicy Boleść.

Samochód można zaparkować na parkingach przy ulicy Boleść lub ZTP Bugaj (wjazd z Wisłostrady za przystankiem komunikacji miejskiej Boleść 01).

Przy połączeniu ulicy Boleść i Wisłostrady jest przejście podziemne prowadzące na wiślany Bulwar Jana Karskiego. Po przejściu podziemnym, jak już widać Wisłę należy kierować się w prawo. Idąc wzdłuż rzeki mijamy po lewej stronie pływającą barkę “Dzień i Noc”, wieżę widokową aż dojdziemy do pływającej barki “Wieczór nad Wisłą”, przed którą cumują nasze statki (na burcie na granatowym tle mają biały napis : PO-WISLE.PL) do betonowego nabrzeża.

ZAPRASZAMY !

Rejsy z tego miejsca / Cruises from this place

  • No events in this location