Przystań pod Starym Miastem – Main harbour at Old Town

Przystań pod Starym Miastem - Main harbour at Old Town

English version

Nasza główna przystań pasażerska jest zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego pomiędzy dwoma nowymi pływającymi przystaniami. Poniżej opisane są dwie drogi dojścia do przystani:

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :

1. Dojście od strony ZAMKU KRÓLEWSKIEGO :

Idąc z Placu Zamkowego lub Krakowskiego Przedmieścia należy zejść schodami w dół na ulicę Grodzką – równoległą do Alei Solidarności ( od strony Zamku ) i kierować się w stronę Wisły. Następnie minąć Pałac pod Blachą i Arkady Kubickiego i dojść do przejścia podziemnego pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść pod Wisłostradą, dojść do barierki jaknajbliżej Wiłsy i skierować się na niższy poziom Bulwaru Karskiego, potem skręcić w LEWO patrząc na Wisłę. Nasz statek czeka na pasażerów przy tej przystani lub tuż za nią. Przystań nazywa się “Kurier”. Na nabrzeżu stoi nasz reklamowy żagiel- biały z dużą niebieską kropką i napisem po-wiśle.pl. Statek na burcie na granatowym tle ma biały napis : PO-WISLE.PL
Samochód można zaparkować pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim.
Korzystając z komunikacji miejskiej jadąc Al. Solidarności należy wysiąść na przystanku Stare Miasto 01 lub Stare Miasto 02, jadąc Wisłostradą na przystanku Podzamcze 01 lub Podzamcze 02.

2. Dojście od ulicy MOSTOWEJ :
  • Idąc ze Starego Miasta w stronę Nowego Miasta zaraz za Barbakanem należy skręcić w prawo w dół w ulicę Mostową, która przechodzi w ulicę Boleść.
  • Idąc przez Park Fontann, który ciągnie się od ul. Sanguszki na Północy do ul.Boleść na Południu, należy kierować się do ulicy Boleść.
  • Samochód można zaparkować na ulicy Boleść lub na parkingu miejskim ZTP Bugaj za przystankiem komunikacji miejskiej Boleść 01 ( kierując się na Południe).
  • Korzystając z komunikacji miejskiej należy wysiąść na przystanku autobusowym Boleść 01 lub Boleść 02.
Między ulicą Boleść a przystankiem autobusowym jest przejście podziemne pod Wisłostradą. Tym przejściem należy przejść i kierować się prosto do samej barierki nad Wisłą, a następnie skręcić w PRAWO. Po pochyłym nabrzeżu należy zejść na dolny poziom bulwaru. Na wysokości wieży widokowej (po prawej stronie) na wodzie jest duża pływająca przystań a nasze statku cumują za nią (przed lub przy kolejnej pływającej przystani “Kurier”). Na nabrzeżu stoi żagiel z niebieską kropką. Statek na burcie na granatowym tle ma biały napis : PO-WIŚLE.PL

ZAPRASZAMY !

Rejsy z tego miejsca / Cruises from this place

  • No events in this location