Cumowanie

Oprócz naszej głównej przystani pasażerskiej poniżej znajduje się lista miejsc w których możemy bezpiecznie cumować i przyjmować gości na pokład. Lista jest pomocą dla osób/firm, które wynajmują nasz statek na rejs prywatny, gdzie można wybrać miejsce początku i końca rejsu oraz ustalić indywidualną trasę. Lista jest na bieżąco aktualizowana o nowe przystanie a także o stan istniejących ze względu na poziom wody w Wiśle.

Port Czerniakowski (ul. Solec 8). Nowoczesna marina, gdzie nasze statki nocują. W ramach rejsu prywatnego możemy tutaj przyjąć lub wysadzić pasażerów. Przy ulicy Solec 8 można zostawić samochód (jest tam mały parking) i przechodząc przez teren Portu (obok niebieskiego budynku) zejść na keję i dojść do naszego statku. W okolicy jest również stacja rowerów Veturilo "Port Czerniakowski" skąd można rowerem wygodnie dojechać do innego punktu w Warszawie.

Więcej o Porcie Czerniakowskim można przeczytać tutaj

Restauracja MIEJSCE.TO (ul. Zaruskiego 1). Sam koniec Portu Czerniakowskiego to jedno z niewielu miejsc gdzie stoją domy na wodzie. Przy restauracji MIEJSCE.TO  możemy bezpiecznie zacumować. Stąd można w niecałe 15 minut spacerkiem dojść do Parku Łazienkowskiego, Zamku Ujazdowskiego. Stadion Legii Warszawa jest jeszcze bliżej. Zachęcamy też do organizacji dalszej lub wcześniejszej części programu w MIEJSCE.TO do którego możemy tak przycumować, że prosto z pokładu statku wchodzimy do restauracji.

Cumowanie potwierdzamy z restauracją (czasem przy prywatnej imprezie nie jest to możliwe). Dostęp do restauracji (i do całego Portu) jest niemożliwe przy poziomie Wisły poniżej 55cm. (link do wodowskazu)

Poniatówka - plaża miejska (Wybrzeże Szczecińskie 1, tuż przy Stadionie Narodowym). To miejsce na prawym brzegu Wisły, gdzie podpływamy do plaży. W kilka minut można stąd dojść do Stadionu Narodowego a w kilkanaście na ulicę Saską.

Most Poniatowskiego (WIR) - nowa przystań WIR przy moście Poniatowskiego. Miejsce przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowski w Centrum Warszawy blisko Powiśla i budynku The Tides. W okolicy stacja rowerów Veturilo. Na przystani WIR dostępne są różne rodzaje "street food" a także bar - można tam zaplanować sobie czas po lub przed rejsem.

Wisława - miejsce przy pływającej barce Wisława, tuż przy Syrence na Wisłą a także przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik.  W okolicy Skwer Khala i wiele innych nadwiślańskich atrakcji. Na statki wchodzimy przez barkę Wisława, gdzie można sobie zorganizować czas po lub przed rejsem.

Centrum Nauki Kopernik (CNK) - miejsce przy pływającej barce Wynurzenie na Bulwarze im. gen Pattona. To miejsce na Powiślu pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a Wisłą w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i niedaleko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na statki wchodzimy przez barkę Wynurzenie, gdzie można sobie zorganizować czas po lub przed rejsem. W pobliżu są stacje rowerów Veturilo i szereg punktów gastronomicznych.

Cumowanie potwierdzamy z barką (czasem przy prywatnej imprezie nie jest to możliwe) i w przypadku niedostępności proponujemy miejsca obok.

Praska plaża miejska (Wybrzeże Helskie 1/5). Plaża potocznie nazywana La Playa od nazwy pobliskiego klubu, to kolejne miejsce na prawym naturalnym brzegu Wisły, gdzie możemy się zatrzymać. Należy wziąć pod uwagę, że dojście do statku jest po piasku. W pobliżu kluby: Beach Bar Aquatica, La Playa oraz Park Linowy i Warszawski Ogród Zoologiczny.